Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

1050. rocznica chrztu Polski

21-04-2016

13 i 14 kwietnia społeczność naszej szkoły celebrowała 1050. rocznicę chrztu Polski. W związku z tak ważnym wydarzeniem napisano projekt, w ramach którego uczniowie podjęli określone działania i których realizację podsumowano i zaprezentowano 13 kwietnia. Dzieci z klas I, II i III wykonały kolaże pt. „Mój chrzest – moje duchowe narodzenie”. Klasy III i V przygotowały inscenizację słowno – muzyczną pt. „Jak to ze chrztem Polski było?”. Klasa IV wykonała makietę Ostrowa Tumskiego, z kolei klasa VI stworzyła prezentacje multimedialne „Mieszko I i chrzest Polski” (wyróżniono pracę Jędrzeja Wróblewskiego). Dzieci „świetlicowe” przygotowały galerię postaci związanych z rozwojem chrześcijaństwa w Polsce. Co więcej ogłoszono konkurs plastyczny „Przyjęcie chrztu przez Mieszka I”, w którym zwycięskie okazały się wszystkie zgłoszone prace: Mai Krzyżaniak, Grzesia Krzyżaniaka, Dominiki Sołtysiak, Pawła Banaszaka i Jakuba Orzeł. Dodatkowo wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące początków państwowości w Polsce, a na lekcjach religii podjęto rozmowę na temat sakramentu chrztu.

14 kwietnia odbyła się wycieczka do Poznania na Ostrów Tumski. I, II, III i IV klasa wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Archidiecezjalne. Uczniowie z klas V i VI zwiedzili Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Wycieczkę sfinalizował spacer po bazylice archikatedralnej, której tajemnice w ciekawy i zabawny sposób opowiedział przewodnik p. Jacek Kordeczko.

Rocznica istnienia państwowości i chrześcijaństwa na ziemiach Polski została przez uczniów odpowiednio uhonorowana, a wydarzenia z nią związane z pewnością na trwałe zachowają się w pamięci naszych podopiecznych.

Film znajduje się tutaj

I.L.