Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Święto Odzyskania Niepodległości

19-11-2014

Narodowe Święto Niepodległości 2014

96 lat upłynęło od dnia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. To święto, co roku uroczyście celebrowane przez społeczność naszej szkoły, i w tym roku zostało odpowiednio zaakcentowane. Uczniowie pod batutą pani M. Borkowskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym trudną drogę Polski do niepodległości ukazali poprzez wzruszającą recytację, zachwycającą grę aktorską, wymowną muzykę i efektowne rekwizyty. W scenariuszu podkreślono charakterystyczny dla XIX wieku mesjanizm Adama Mickiewicza głoszący, że Polska jest Chrystusem narodów. Sceny i muzyka m.in. „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena czy  „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni lub „Niepodległość”, silnie oddziaływały na wyobraźnię i u wielu wywołały uczucie wzruszenia. Scenariusz zaprezentowany został nie tylko społeczności szkolnej, w dniu 11 listopada dzieci wystąpiły przed publicznością zgromadzoną po mszy świętej w kościele parafialnym w Bytyniu. Zachwyt i zadowolenie parafianie wyrazili gromkimi brawami.

Osoby odpowiedzialne: Monika Borkowska, Iwona Ludwiczak, Adriana Zawadzka – Til.

Zaangażowani uczniowie: Wiktoria Wolna, Alicja Rerus, Weronika Pogorzelczyk, Nicole Cieczka, Zuzia Kołtuńska, Amelia Wołgusiak, Julia Chowaniak, Oliwia Kaczmarek, Patryk Olejniczak, Julia Błaszczak, Karol Krajewski, Olek Kozioł, Kryspin Trembecki, Piotr Majchrzak, Jędrek Wróblewski, Bartek Kozłowski, Natalia Klarek, Kacper Fiksa, Kacper Kozioł, Dominik Wolski.

Podziękowanie dla uczniów z klas: I, II, III, IV i V  i ich wychowawców, za wsparcie wokalne oraz dla p. Roberta Winieckiego i jego podopiecznych z kółka muzycznego.

I.L.