Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Bicie rekordu - resuscytacja

23-10-2018

Dzięki fundacji WOŚP w naszej szkole realizujemy program „Ratujemy i uczymy ratować”, który polega na szkoleniu dzieci jak udzielać pierwszej pomocy. Dnia 16 października po raz pierwszy mogliśmy brać udział w biciu rekordu Guinnessa, który polegał na ciągłej resuscytacji przez jak największą liczbę uczestników. Resuscytacja, czyli 30 ucisków i 2 wdechy trwała nieprzerwanie przez 30 minut. Do resuscytacji włączyli się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i pracownicy naszej szkoły. Jak przystało na małych ratowników każdy zadbał o swoje bezpieczeństwo, zakładając jednorazowe rękawiczki. Dzięki tej akcji wiemy, że mamy w szkole małych ratowników, na których możemy liczyć w razie zagrożenia życia.

Akcję przeprowadzili instruktorzy: Monika Borkowska, Łukasz Dorocinkowski