Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Etap III Konkursu Tytus

08-06-2018

Ostatnim zadaniem naszego zespołu w ramach projektu Tytus było upamiętnienie wybranego wydarzenia historycznego z regionu, w którym znajduje się szkoła. Grupa postanowiła przypomnieć postać Andrzeja Niegolewskiego, wybitnego Wielkopolanina, właściciela pałacu w Bytyniu i uczestnika wojen napoleońskich.

W pierwszej kolejności nasza szkolna drużyna stworzyła prezentację multimedialną o Andrzeju Niegolewskim, która została zaprezentowana innym uczniom podczas lekcji historii.

Kolejnym pomysłem zespołu było przygotowanie gry planszowej zatytułowanej „Niegolewski”. Biorąc udział w grze można sprawdzić i wzbogacić swoją wiedzę na temat Andrzeja Niegolewskiego. Aby trafić do mety trzeba wskazać właściwe odpowiedzi na wybrane pytania z trzech kategorii rozmieszczonych na planszy: PYTANIA – dotyczące biografii Andrzeja Niegolewskiego, MIEJSCA – dotyczące miejsc związanych z Niegolewskim, ZADANIA – sprawdzające różnego rodzaju umiejętności (matematyczne, polonistyczne, wokalne) graczy.

Było to ostatnie zadanie konkursowe projektu Tytus organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

                                                                                                         Olga Kaczmarek