Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

I Międzygminne Forum Szkół Podstawowych w Ostrorogu

07-04-2019

5 kwietnia delegacja uczniów w składzie: Zuzanna Piechowiak, Dominika Sołtysiak, Karol Krajewski, Maksymilian Ochla i Jakub Chizari, reprezentowała naszą szkołę w I Międzygminnym Forum Szkół Podstawowych w Ostrorogu pt. „Małomiasteczkowy rytm”. Tematem przewodnim Forum była szeroko rozumiana małomiasteczkowość.

Forum otwierały prezentacje multimedialne, w których nasza młodzież opowiadała o ważnych postaciach z gminy Kaźmierz, którym pochodzenie z małego miasteczka nie przeszkodziło w osiągnięciu sukcesu: Andrzeju Niegolewskim, Edmundzie Osesie i Tomaszu Drabie.

Najistotniejszą częścią Forum stał się panel dyskusyjny poświęcony szansom i zagrożeniom wynikającym z funkcjonowania szkół w małych miejscowościach. Nasi uczniowie opowiadali o istocie edukacji w małej szkole – o relacji łączącej ich z nauczycielami, pomocy i zrozumieniu, na które zawsze mogą liczyć. Bez kompleksów mówili o osiągnięciach szkoły z ostatnich lat, udowadniając, że nauka w małej szkole nie ogranicza, a wręcz przeciwnie motywuje i inspiruje do pracy oraz rozwoju.

W czasie spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w grze miejskiej „W grodzie Ostroroga”, dzięki której poznali historię i topografię miasta.

Forum zakończyło się rozstrzygnięciem dwóch konkursów: literackiego i fotograficznego, w których brali udział również uczniowie naszej szkoły. Nagrodę specjalną w konkursie fotograficznym „Małomiasteczkowo kocham” zdobyła Zuzanna Piechowiak za zdjęcie pt. „Cumulus nad łąką”.

Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowania do tego wydarzenia.

                                                                                                                                                 Olga Kaczmarek