Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   I Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Bytyniu

   26-10-2016

   Dnia 22.10.2016 roku w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Gościliśmy bowiem absolwentów, którzy opuścili mury tego budynku w latach 1953 - 1970. Powrócili tutaj, aby spotkać się z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami. Przyjechali do nas z różnych zakątków naszego kraju. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym obiadem, a przybyłych  gości przywitał obecny Dyrektor Pan Mirosław Klak. Zaproszeni na tę uroczystość przedstawiciele lokalnych władz, również skierowali do uczestników spotkania kilka miłych słów. Następnie absolwenci udali się do  budynku szkoły, gdzie oprócz okolicznościowych ekspozycji czekała na nich wystawa fotografii pt.: „Kwiaty tamtych lat”, autorstwa absolwentki pani Marianny Dąbkowskiej. Za sprawą starych fotografii, kronik szkolnych oraz dzienników goście przenieśli się do odległych czasów. Kiedyś uczniowie, dziś przedstawiciele różnych zawodów wspominali, żartowali, cieszyli się z możliwości spotkania. Uczestnicy zjazdu z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą naszej szkoły, wysłuchali piosenek zaśpiewanych przez uczennice, a także podzielili się swoimi ciekawymi, czasem wzruszającymi wspomnieniami. Nie zabrakło także tortu oraz pamiątkowych upominków. Październikowa sobota dla wielu była dniem radosnym, który zapamięta się na kolejne lata. Miłe rozmowy, szczery śmiech, liczne wspomnienia stworzyły przemiłą atmosferę. Serdeczne słowa wpisane przez gości do pamiątkowej kroniki  bardzo nas cieszą.  Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy w różny sposób włączyli się do organizacji tego wydarzenia oraz stworzenia udanej uroczystości, a absolwentom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

   Anna Skrodzka