Kontakt

      Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

      061 2918700

      sp@bytyn.pl

      Prezentacja o szkole

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

      Link do prezentacji

      IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      24-01-2018

       

      Sobota 20 stycznia 2018r. to dzień kolędowania w naszej szkole na IV Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek -  „Śpiewajcie i grajcie Mu”.

       

      Celem konkursu było podtrzymywanie w  młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, popularyzacja kolęd i pastorałek, uwrażliwianie na ich piękno poprzez ukazanie ich różnorodności, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, wytworzenie świątecznej atmosfery, promocja młodych talentów.

       

      Jury w składzie:

      1. Pan Mirosław Klak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu;
      2. Pan Krzysztof Koput – muzyk, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu;
      3. Pan Piotr Nobik – muzyk, absolwent Akademii Muzycznej, puzonista opery poznańskiej, nauczyciel w szkole muzycznej;

      oceniło 38 występów, w których wzięło udział 38 solistów szkół podstawowych z Kaźmierza, Niepruszewa, Buku, Przyborowa, Gaju Wielkiego oraz Bytynia.

      Uczestnicy prezentowali jeden utwór o tematyce bożonarodzeniowej (kolęda, pastorałka). Jury wyłoniło następujących laureatów:

       

      W kategorii klas I-IV

      I miejsce – Daria Kańduła uczennica klasy II ze SP w Niepruszewie;

            Gabriela Szurkowska uczennica klasy IVe ze SP w Buku;

      II miejsce – Zuzanna Til uczennica klasy Ic ze SP w Kazmierzu;

      III miejsce – Martyna Korbanek uczennica klasy IV ze SP w Bytyniu;

      Wyróżnienie – Julia Kańduła uczennica klasy IVe ze SP w Buku;

       Antoni Kazmierski uczeń klasy IVc ze SP w Kazmierzu;

       Eulalia Kosicka uczennica klasy II ze SP w Gaju Wielkim;

       Michał Piwiński uczeń klasy I ze SP w Gaju Wielkim.

       

      W kategorii klas V-VII

      I miejsce – Julia Kańduła uczennica klasy V ze SP w Niepruszewie;

            Agata Suwiczak uczennica klasy V ze SP w Niepruszewie;

      II miejsce – Oliwia Kaczmarek uczennica klasy VII ze SP w Bytyniu;

      III miejsce – Aleksandra Prędka uczennica klasy V ze SP w Kazmierzu;

      Wyróżnienie – Weronika Bugaj uczennica klasy V ze SP w Niepruszewie;

       Nadia Grzymska uczennica klasy V ze SP w Niepruszewie.

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział i drobne upominki. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom prowadzącym małych artystów za duży wkład pracy w przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w konkursie.

       

      Adriana Zawadzka-Til i Bartosz Trochimowicz