Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   Majowa wizyta w teatrze

   09-05-2016

   Dnia 5.05.2016 miłośnicy sztuki z naszej szkoły wybrali się ponownie do poznańskiej opery.

   Tym razem postanowiliśmy posłuchać muzyki W.A. Mozarta. „Wesele Figara”, bo o tym przedstawieniu mowa, to wesoła, dowcipna i wciąż aktualna opera. Nic więc dziwnego, że jest wystawiana na deskach światowych teatrów już ponad 200 lat. Ale nie tylko wspaniały śpiew , gra aktorska czy stroje były godne naszej uwagi. Dla osób, które dołączyły do grupy melomanów zadziwiający okazał się sam gmach teatru. Duża widownia, imponujący ogromny kryształowy żyrandol (większy niż w La Scali) oraz bogate dekoracje ścian również zrobiły wrażenie. Naszą wizytę w Poznaniu pamiętać będziemy jeszcze z innych powodów. Otóż w parku przed budynkiem teatru, mogliśmy podziwiać niesamowity „obraz‘’ ułożony z tysięcy kolorowych kwiatów tulipana. Obraz, od którego trudno było oderwać oczy przedstawiał kontrabas. Natomiast bystre oczy naszych uczniów wśród przybyłych do opery, wypatrzyły napastnika drużyny Lecha Poznań – Nicka Billy Nielsena. Czwartkowe popołudnie na długo pozostanie w naszej pamięci.

   Bardzo dziękuję Paniom Iwonie Ludwiczak i Weronice Ceglarz za pomoc.

   Anna Skrodzka