Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Majowa wizyta w teatrze

09-05-2016

Dnia 5.05.2016 miłośnicy sztuki z naszej szkoły wybrali się ponownie do poznańskiej opery.

Tym razem postanowiliśmy posłuchać muzyki W.A. Mozarta. „Wesele Figara”, bo o tym przedstawieniu mowa, to wesoła, dowcipna i wciąż aktualna opera. Nic więc dziwnego, że jest wystawiana na deskach światowych teatrów już ponad 200 lat. Ale nie tylko wspaniały śpiew , gra aktorska czy stroje były godne naszej uwagi. Dla osób, które dołączyły do grupy melomanów zadziwiający okazał się sam gmach teatru. Duża widownia, imponujący ogromny kryształowy żyrandol (większy niż w La Scali) oraz bogate dekoracje ścian również zrobiły wrażenie. Naszą wizytę w Poznaniu pamiętać będziemy jeszcze z innych powodów. Otóż w parku przed budynkiem teatru, mogliśmy podziwiać niesamowity „obraz‘’ ułożony z tysięcy kolorowych kwiatów tulipana. Obraz, od którego trudno było oderwać oczy przedstawiał kontrabas. Natomiast bystre oczy naszych uczniów wśród przybyłych do opery, wypatrzyły napastnika drużyny Lecha Poznań – Nicka Billy Nielsena. Czwartkowe popołudnie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Bardzo dziękuję Paniom Iwonie Ludwiczak i Weronice Ceglarz za pomoc.

Anna Skrodzka