Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Międzynarodowy Dzień Muzyki w naszej Szkole

25-10-2014

1 października, to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO.

Z tej okazji pan dyrektor zainicjował pierwszy w historii naszej szkoły Szkolny Dzień Muzyki. Rozpoczęło się niewinnie… od powieszenia plakatów z wizerunkami muzycznych idoli dzisiejszej młodzieży (na kilka dni wcześniej). Niby nic, a wywołało poruszenie wśród uczniów.  Ze zdziwieniem obserwowali swojego nauczyciela – pełniącego poważną funkcję – przypinającego do ściany plakat  z Justinem Bieberem czy Mariną Stoessel (odtwórczynią głównej roli w serialu „Violetta”). Najpierw szok, a potem wrzawa, bo jedni lubią ten zespół,  a drudzy tamten, a Violetta to taka, a Bieber owaki…
Ależ było gorąco!

A 1 października… to się dopiero działo! Kiedy uczniowie i nauczyciele przebrani za swoich muzycznych idoli tańczyli  i śpiewali… Trudno było utrzymać powagę, gdy w czasie lekcji do odpowiedzi szła np. Sylwia Grzeszczak czy Cleo, a język polski prowadził Michael Jacson…

Tekst: Joanna Minta