Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Niebieska Szkoła - Chłapowo

13-06-2017

Dzień 1

W godzinach popołudniowych dotarliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki – na Westerplatte. Po krótkiej lekcji historii popłynęliśmy statkiem do portu Stare Miasto Gdańsk. Spacerowaliśmy z przewodnikiem ulicami Starego Miasta. Zobaczyliśmy: Drogę Królewską, Dwór Artusa, fontannę Neptuna, zabytkowego Żurawia i Bazylię Mariacką, gdzie pokonaliśmy 409 stopni, aby podziwiać panoramę miasta.

Dzień 2

Po śniadaniu pojechaliśmy do Sopotu. Spacerowaliśmy po najdłuższym drewnianym molo w Europie i ulicą Bohaterów Monte Casino. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Gdyni. Zwiedziliśmy port, ORP „Błyskawica” i Muzeum Marynarki Wojennej. Wjechaliśmy na Kamienną Górę kolejką linową, skąd podziwialiśmy panoramę Gdyni. Bawiliśmy się na plaży na wielkim placu zabaw i jedliśmy pyszne lody. Wieczorem, malowniczym wąwozem, poszliśmy obejrzeć zachód słońca.

Dzień 3

Po deszczowo – burzowej nocy pojechaliśmy pociągiem do miejscowości Hel. Główną atrakcją był pobyt w fokarium i pokaz karmienia fok. Oglądaliśmy też eksponaty w Muzeum Rybołówstwa. Największą frajdą była przejażdżka meleksami , które zawiozły nas na koniec Półwyspu Helskiego, oraz do latarni morskiej. Jak zwykle były lody i zakup pamiątek. Po obiadokolacji poszliśmy na spacer Aleją Gwiazd Sportu.

Dzień 4

Tego dnia mogliśmy sprawdzić nasze możliwości w parku linowym. Bawiliśmy się też w Ocean Parku we Władysławowie. Widzieliśmy rekiny, rozmawialiśmy z wielorybem Błękitkiem, który wyjaśnił nam jak odróżnić ssaka od ryby. Po obiedzie weszliśmy na latarnię morską na Przylądku Rozewie. Potem pojechaliśmy na najbardziej wysunięty na północ koniec Polski (Gwiazda Północy), który znajduje się w Jastrzębiej Górze. Wieczorem był grill i dyskoteka na świeżym powietrzu.

Dzień 5

Po wczesnej pobudce opuściliśmy Chłapowo i pensjonat Willa Kos i udaliśmy się do Aqua Parku w Redzie. Wyjątkową atrakcją było zjeżdżanie na pontonach wśród rekinów ;-). Ostatnim punktem programu było zwiedzanie jednego z największych zamków – Zamku Krzyżackiego w Malborku. Podtrzymując tradycję wycieczek szkolnych wstąpiliśmy do McDonald’s. Wieczorem dotarliśmy do domu – zmęczeni, ale szczęśliwi.

Tegorocznym hitem wycieczki były SPINNERY.

Dziękujemy za dofinansowanie dodatkowych atrakcji:

• Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Bytyniu,

• Firmie Strauss Cafe Poland Sp. z o. o.,

• Państwu Piechowiak.

Dziękuje Kadrze za pomoc w trakcie wycieczki !!!!!!

Kierownik: Łukasz Dorocinkowski