Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Akcja "Podaj mydło"

16-10-2015

 Uczniowie naszej szkoły z wielkim entuzjazmem odpowiedzieli na akcję: "Podaj mydło" Przez tydzień zebraliśmy 104 kostki mydła. Dziękujemy wszystkim: dzieciom i rodzicom za udział w akcji. Nasze mydełka 5 listopada zostaną wysłane do Kamerunu.

 

Rozpoczynamy Akcję „Podaj mydło!”. Każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Misjonarze uczą mycia rąk dzieci chodzące do prowadzonych przez nich szkół i przedszkoli. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło.

Medycy z Fundacji Redemptoris Missio pracują w najdalszych zakątkach świata. Wszyscy powracający stamtąd zwracają uwagę na katastrofalny stan higieny. Akcja „Podaj mydło!” polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy.

Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce.

Misjonarze często zabierają mydło ze sobą idąc do swoich podopiecznych w koloniach trędowatych, więzieniach czy sierocińcach. W szkole objętej przez Fundację programem „Adoptuj szkołę” siostra Alicja Adamska założyła dzieciom tzw. ”woreczki czystości”. Mają w nich szczotki i pasty z Akcji „Kup Pan szczotkę”, małe ręczniczki, teraz będą miały również mydło. Na przerwie myją zęby, a w klasach mają wiaderko z wodą i myją w nim ręce. Dzięki nauce w misyjnej szkole mogą nabrać nawyków, których nie nabyły w domu.

Apelujemy do wszystkich o zakup zwykłej kostki mydła - my przekażemy ją dalej. Już 5 listopada z Poznania mydło wyruszy transportem z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki. Chcielibyśmy aby Kameruńczycy mogli mieć mydło i chronić siebie i swoich najbliższych przed chorobami.

W naszej Szkole kostki mydła można przynosić w dniach 19 – 23 października 2015r.

 

 

Podzielmy się dobrocią z drugim człowiekiem.