Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Sukces naszych uczniów w Projekcie Tytus

11-11-2018

Od stycznia 2018 r. zespół uczniów w składzie: Julia Błaszczak, Magdalena Borucka, Zuzanna Brandyk, Wiktoria Kulczyńska, Maja Sidorowicz, Julia Zych i Serafin Wolkiewicz brał udział w trzyetapowym Projekcie Historycznym „Tytus”, którego organizatorem była Fundacja Zakłady Kórnickie. Nasi uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale także pomysłowością i innowacyjnością.  

W pierwszym etapie grupa stworzyła film przedstawiający wywiad z delegatką na Polski Sejm Dzielnicowy z powiatu szamotulskiego, mieszkanką pobliskiego Kiączyna - Anną Łubieńską.
Kolejnym pomysłem zespołu było stworzenie opowieści o Powstaniu Wielkopolskim dla najmłodszych uczniów z klasy I i III. Uczniowie postanowili przedstawić je w formie teatrzyku Kamishibai.
Ostatnim zadaniem było upamiętnienie wybranego wydarzenia historycznego z regionu, w którym znajduje się szkoła. Grupa przygotowała grę planszową o Andrzeju Niegolewskim, właścicielu pałacu w Bytyniu i uczestniku wojen napoleońskich. Biorąc udział w grze można było sprawdzić i wzbogacić swoją wiedzę na jego temat.

Wszechstronne umiejętności, kreatywność i innowacyjność naszego zespołu zaowocowały zajęciem II miejsca w projekcie. W środę 7 listopada 2018 r. odbyło się wręczenie nagród. Nasi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym bon podarunkowy i tytusowe gadżety. Przede wszystkim jednak zdobyli wiedzę i nowe doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłości.

                              Serdecznie gratuluję zespołowi i dziękuję za zaangażowanie oraz pracę włożoną w cały projekt.

                                                                                                                                        Olga Kaczmarek