Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Rajd do Żydowa

22-10-2014

Rajd rowerowy z Bytynia do Żydowa odbył się z 10 na 11 października 2014 roku. Grupa chętnych uczniów z klas IV – VI z uśmiechem na twarzy wyruszyła
w daleką drogę liczącą ok. 25 kilometrów. Pogoda dopisała. W słonecznej aurze przemierzaliśmy trasę. W Przybrodzie ze smacznym ciastem czekali na nas p. Ania Skrodzka z mężem. Gospodarze pozwolili nam w miłej atmosferze zażyć potrzebnego wypoczynku. Naładowani energią wyruszyliśmy pokonać ostatnie kilometry. W Żydowie przywitał nas ks. proboszcz, który zatroszczył się o przytulny dach nad głową, teren na zabawy i ognisko. Sielankę zakłócił zepsuty kran. Woda wylała się na podłogę. Szybko opanowaliśmy sytuację, jednak zawór główny trzeba było zamknąć. Następnego dnia w drodze powrotnej Z. Grzesiak pękła opona. Jej rower został przetransportowany do Kaźmierza złapanym „na stopa” traktorem, a ona sama drogę do gminnej wioski pokonała na bagażniku S. Kiryjczuk. Był to rajd pełen przygód. Uczestnicy wykazali się wytrwałością, zaradnością i pogodą ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Opiekunowie: A. Zawadzka – Til, I. Ludwiczak, B. Trochimowicz

Uczestnicy rajdu: Patryk Olejniczak, Mikołaj Modzelewski, Mikołaj Kołtuński, Julia Chowaniak, Alicja Rerus, Dominik Wesołowski, Kacper Kozioł, Piotr Majchrzak, Kacper Fiksa, Filip Pląskowski, Marek Każmierczak, Bartek Kozłowski, Jędrzej Wróblewski, Zuzia Grzesiak, Zuzia Ptaszyńska, Weronika Pogorzelczyk, Bożena Poznańska, Sandra Kiryjczuk, Natalia Klarek.

I.L.