Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   Rekolekcje - dzień I

   12-03-2017

   Miłosierdziem jest imię Boga - to hasło, które towarzyszyło nam podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych. W tym roku przez drogi duchowej medytacji prowadziły nas siostry Barbara i Justyna ze zgromadzenia św. Wincentego a Paulo, zwane szarytkami z bukowskiego domu zakonnego.

   Pierwszego dnia podczas konferencji w kościele rekolekcjonistki przypomniały uczniom uczynki miłosierdzia i sposoby ich realizacji w codziennym życiu. W szkole gościliśmy p. Justynę i Annę wraz z przedstawicielkami Szkolnego Klubu Wolontariatu z Gimnazjum im. płk. Kazimierza Zenktelera w Buku. Pani Justyna opowiedziała nam o swoich podróżach do Rwandy, gdzie jej wujek o. Ignacy Cieślak pracował jako misjonarz, uczennice z klubu opowiedziały o adopcji serca, którą bukowskie gimnazjum ok. kilku lat realizuje. Dzień zakończyliśmy apelem z okazji Szkolnego Dnia Kobiet i Mężczyzn z okazji 8 marca.

   II dnia młodsi uczniowie rozpoczęli zajęcia od złożenia puzzli postaci, które świadczyły dzieła miłosierdzia: św. Jadwigi, królowej, św. Alberta Chmielowskiego, św. Jana Paweła II, św. Wincentego a Paulo, o życiu których opowiedziała siostra Basia podczas konferencji. Uczniowie starsi robili palmy wielkanocne. Zwieńczeniem rekolekcyjnego dnia był montaż słowno-muzyczny o życiu św. Jana Pawła II przedstawiony przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie.

   III dnia przeżyliśmy drogę krzyżową, spowiedź oraz Eucharystię. W szkole gościliśmy siostry ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej, które opowiedziały o świętości siostry Sanci Szymkowiak.

   Dziękujemy prowadzącym rekolekcji, ks. Proboszczowi, wszystkim nauczycielom, a przede wszystkim uczniom za zaangażowanie i w pełni wykorzystanie czasu na pogłębienie relacji z Bogiem.

   katecheci