Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   Rozpoczecie roku szkolnego 2014/2015

   02-09-2014

   Uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego poprzedziła Msza Św., w której uczestniczyli uczniowie, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

   Jak co roku, o oprawę muzyczną Mszy zadbała pani Adriana Zawadzka-Til wraz z zespołem, którego członkiniami są m.in. uczennice naszej szkoły.

   Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Gospodarzami akademii byli uczniowie klasy V, a poprowadziły ją: Weronika Pogorzelczyk (IV), Natalia Klarek  (V) i Sandra Kiryjczuk (V).

    Po odśpiewaniu hymnu państwowego przypomniano o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o poległych uczczona została minutą ciszy.

   Dzień ten był wyjątkowy nie tylko dla pierwszoklasistów, ale również dla wszystkich obecnych, gdyż wiązał się z objęciem stanowiska dyrektora przez pana Mirosława Klaka, który to podczas swojego pierwszego expose serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności dzieci, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej naszej szkoły. Nie zabrakło również ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców.

   Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

   Uczniowie klasy I, wraz z wychowawczynią – panią Alicją Sowa oraz rodzicami, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych w czasie II wojny światowej, który znajduje się w lesie w Grzebienisku.

   Przed nami nowe wyzwania, zadania i mnóstwo pracy, ale i przyjemności oraz wspólnie spędzone chwile, które z pewnością zapiszą niejedną kartę niniejszej Kroniki…J