Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Rozpoczecie roku szkolnego 2014/2015

02-09-2014

Uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego poprzedziła Msza Św., w której uczestniczyli uczniowie, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

Jak co roku, o oprawę muzyczną Mszy zadbała pani Adriana Zawadzka-Til wraz z zespołem, którego członkiniami są m.in. uczennice naszej szkoły.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Gospodarzami akademii byli uczniowie klasy V, a poprowadziły ją: Weronika Pogorzelczyk (IV), Natalia Klarek  (V) i Sandra Kiryjczuk (V).

 Po odśpiewaniu hymnu państwowego przypomniano o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o poległych uczczona została minutą ciszy.

Dzień ten był wyjątkowy nie tylko dla pierwszoklasistów, ale również dla wszystkich obecnych, gdyż wiązał się z objęciem stanowiska dyrektora przez pana Mirosława Klaka, który to podczas swojego pierwszego expose serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności dzieci, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej naszej szkoły. Nie zabrakło również ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

Uczniowie klasy I, wraz z wychowawczynią – panią Alicją Sowa oraz rodzicami, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych w czasie II wojny światowej, który znajduje się w lesie w Grzebienisku.

Przed nami nowe wyzwania, zadania i mnóstwo pracy, ale i przyjemności oraz wspólnie spędzone chwile, które z pewnością zapiszą niejedną kartę niniejszej Kroniki…J