Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

STOP NARKOMANII, ALKOHOLIZMOWI I PRZEMOCY

04-02-2016

4 lutego 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów z pracownikami Stowarzyszenia Pomocy „Arka Noego” p. Piotrem Stępniak, p. Elżbietą Stępniak i p. Małgorzatą Wnuk – Lipińską. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji „Stop Narkomanii Alkoholizmowi Przemocy”, w której była mowa o ludzkich uczuciach, przeżyciach i wyborach.

Prowadzący opowiadali o swoim życiu, o trudnych decyzjach, które podejmowali. Wzruszające historie dotyczyły „życia na samym dnie”, którego doświadczyli bohaterowie uwikłani w przeszłości
w alkoholizm, przemoc i narkotyki. W obrazowy sposób pokazano uczniom jak ciężką i trudną walkę oraz jaką wysoką cenę trzeba zapłacić, aby wyjść z nałogów i żyć w pięknym, wolnym świecie. Podkreślić należy, że uświadomienie sobie miłości Boga do siebie pozwala nam wydostać się z najtrudniejszych sytuacji w naszym życiu.

Mam ogromną nadzieję, że wstrząsające historie osób, które doświadczy tej złej strony życia będą przesłaniem i przestrogą dla naszych uczniów przed podejmowaniem decyzji PIĆ czy NIE PIĆ, BRAĆ CZY NIE BRAĆ, BIĆ CZY NIE BIĆ. Ogromnie wierzę w to, że bohaterowie skłonią ich do refleksji nad zagrożeniami otaczającego nas świata i dorastające już dzieci będą potrafiły powiedzieć NIE.