Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Wyprawa przez Ocean z Łukaszem Wierzbickim

16-03-2019

14 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim – autorem takich książek jak „Afryka Kazika” czy „Dziadek i niedźwiadek”. To już druga wizyta Łukasza Wierzbickiego w Bytyniu. Tym razem przedstawił nam swoją najnowszą książkę - „Ocean to pikuś!”. Autor zabrał nas w rejs przez Atlantyk, opowiadając o wyprawie podróżnika Aleksandra Doby, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem bez żagli Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Kto lubi podróże, przygody na pewno nie był zawiedziony. Poznaliśmy sporo ciekawostek ze świata przyrody i geografii. Duże zainteresowanie wzbudziły rekwizyty przywiezione przez Pana Łukasza, które posłużyły do zilustrowania przygód bohatera książki na żywo i z udziałem publiczności. Uczniowie mogli przebrać się za żółwia czy rekina, albo wiosłować na kajaku.

Na koniec autor zachęcał uczniów do poszukiwania przygód, poznawania historii, a przede wszystkim do realizacji swych marzeń, nawet tych, które w danym momencie wydają się być bardzo odległe lub wręcz niemożliwe do spełnienia.

                                                                                                                                            Olga Kaczmarek