Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

   17-05-2018

   W miniony czwartek obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, – coroczne święto obchodzone właśnie 17 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 27 marca 2006 roku po Światowym Szczycie Społeczeństwa Informacyjnego w Tunisie.

   Dla nas był to o tyle szczególny dzień, że podsumowywał projekt edukacyjny pt. „Nasze dzieci są bezpieczne w sieci” realizowany na zajęciach komputerowych, informatyki i godzinach z wychowawcą. Może nie miało to wiele wspólnego z tegorocznym hasłem przewodnim, mówiącym o umożliwieniu pozytywnego wykorzystania sztucznej inteligencji przez wszystkich, jednak aby móc wykorzystywać technologie informacyjne – trzeba najpierw nauczyć się, jak robić to mądrze i odpowiedzialnie. Dlatego my w tym roku szkolnym skupiliśmy swoją uwagę na bezpiecznym korzystaniu z sieci.

   Rozpoczęliśmy audycją „Siecioradia” zatytułowaną krótko: „Hejt”. Oprócz utrwalenia i poszerzenia wiedzy na temat tego zjawiska, wysłuchaliśmy porad dotyczących jego zapobiegania czy właściwego reagowania na rzeczony hejt. Najmłodsi poznali również bezpieczne strony internetowe, z których mogą korzystać przy okazji nauki i zabawy. Następnie rozpoczęła się część najbardziej emocjonująca – reprezentacje uczniów z klas III – VII rywalizowały ze sobą w quizie dotyczącym znajomości zasad korzystania z Internetu. W tym miejscu należy podkreślić wyróżniającą się postawę najmłodszych uczniów z klasy I, którzy bardzo głośno dopingowali kolegów. Podczas, gdy drużyny zmagały się z testem odizolowane od reszty społeczności, my mogliśmy wykorzystać technologie informacyjne, by śledzić ich postępy i zmieniające się co chwilę miejsca w rankingu. Oj, było głośno!  Rywalizację bezsprzecznie wygrała klasa VII, popełniając tylko jeden błąd. Zaraz za nimi pozostałe klasy od najstarszych do najmłodszych, czyli klasy III, która przyłączyła się do zabawy w ostatniej chwili i wykazała się bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

   Oczywiście nie obyło się bez tzw. złośliwości rzeczy martwych… Najpierw na problemy z dostępem do Internetu napotkali uczniowie klasy V, a w połowie konkurencji komputer klasy VI totalnie się rozładował mimo podłączonego zasilania i za żadne skarby nie można go było uruchomić…

   Na zakończenie imprezy najmłodsi zaśpiewali nam piosenkę „Necio-RAP”

   Joanna Minta