Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   Upamiętniamy Powstanie Wielkopolskie - etap II projektu Tytus

   09-04-2018

   Tuż po feriach uczniowie biorący udział w Konkursie Historycznym „Tytus” rozpoczęli przygotowania do jego II etapu. Tym razem zadaniem było upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego, biorąc pod uwagę szczególnie region, w którym znajduje się nasza szkoła.

   W pierwszej kolejności nasza szkolna drużyna stworzyła prezentację multimedialną „Powstanie Wielkopolskie w gminie Kaźmierz”. Przedstawione zostały w niej sylwetki mieszkańców gminy Kaźmierz, który brali udział w powstaniu. Wśród nich znaleźli się  Franciszek Przybylski,  Bogusław Łubieński czy Antoni Stróżyk.  Drugą część prezentacji stanowią miejsca pamięci o Powstaniu Wielkopolskim w naszej gminie – przede wszystkim Pomnik Powstańców Wielkopolskich w Kaźmierzu, a także grobowce powstańców na cmentarzach parafialnych w Kaźmierzu i Bytyniu.
   Wszystko to zostało zaprezentowane pozostałym uczniom podczas zajęć w świetlicy i na lekcjach historii.

   Kolejnym pomysłem zespołu było stworzenie opowieści o Powstaniu Wielkopolskim dla najmłodszych uczniów z klasy I i III. Tekst opowiadania stworzony został wspólnymi siłami. Zespół postanowił przedstawić je w formie teatrzyku Kamishibai. Ilustracje do opowieści stworzyła Maja Sidorowicz z klasy VI, a o wydarzeniach Powstania Wielkopolskiego opowiedziała Magda Borucka, także z klasy VI. Widownia z zaciekawieniem i skupieniem słuchała opowieści. Spodobała się zwłaszcza forma jej zaprezentowania. Na koniec nasi słuchacze otrzymali zadanie, aby pamiętać i opowiadać o Powstaniu Wielkopolskim, tak by nie zostało zapomniane.

                                                                                                                                   Olga Kaczmarek