Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

V Festyn Szkolny

08-06-2019

            Jubileuszowy V Festyn Szkolny w Bytyniu odniósł wielki sukces. Trudno opisać czego tu nie było. Jeden z uczestników powiedział „Ja nie pamiętam imprezy w Bytyniu, której towarzyszyło takie zainteresowanie”. Tłumy ludzi, około 400 osób bawiło się i korzystało z darmowych atrakcji i punktów gastronomicznych. Ilość atrakcji przysparzał o zawrót głowy.  Program był tak nasycony, że zaplanowany koniec wydłużył się o godzinę, ale chyba nikt tego nie zauważył, a wszystko to dzięki przygotowanym atrakcjom.

            Rozpoczęliśmy od rajdu rowerowego ulicami Bytynia. Następnie po oficjalnym otwarciu imprezy występ przedszkolaków wywołał szerokie uśmiechy rodziców. Dzieci do zabawy porwał klown, który swoim występem przeniósł wszystkich do krainy magii i iluzji. Dalej, przyszedł czas na występy wokalne i taneczne naszych utalentowanych uczniów. Kolejnym punktem programu było balonowe show, które do wspólnej zabawy porwało dużych i małych. Wreszcie przyszedł czas na gwarowe rozmowy, wspólną belgijkę i festiwal kolorów, który od 5 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Oczywiście to nie koniec. Wszystkiemu towarzyszyły dodatkowe niespodzianki takie jak: przejażdżki bryczką, kącik malucha, kącik młodego naukowca, stoisko oriflame, malowanie twarzy, dmuchańce, zabytkowe traktory, motory, strzelnica. Dorośli zwiedzali wystawę PRL-u z okazji 30-lecia ponownego odrodzenia naszej ojczyzny. Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie z OSP i policja. Punkty programu przeplatała loteria fantowa, której główną nagrodą był rower.  Również na uczestników czekały niezliczone smakołyki: placki, kawa, frytki, hot-dogi, pajda ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski z grilla, zupa gulaszowa. Oczywiście wszystko gratis z okazji piątego jubileuszowego festynu. Impreza trwała ponad pięć godzin w cudownej, rodzinnej atmosferze.

            Jako dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu chciałbym wszystkim serdecznie podziękować. Najpierw moim współpracownikom: nauczycielom i pracownikom obsługi. Kolejny raz pokazaliście, że mogę na Was liczyć, że stanowimy świetny zespół, przed którym nie ma rzeczy niemożliwych. Przy okazji dziękuję za cały rok ciężkiej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Dalej, dziękuję wszystkim  Rodzicom za pomoc w organizacji festynu. Bez Was funkcjonowanie szkoły nie miałoby sensu. Dziękuję za Waszą mobilizację, pomimo trudnych momentów. Zawsze będziecie partnerami szkoły i Wasz wysiłek i współpraca jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję. I wreszcie, dziękuję wszystkim dzieciom i uczniom. Podziwiam Wasze talenty i zdolności. Widzę po Waszych uśmiechach, że uczęszczanie do naszej szkoły sprawia Wam ogromną przyjemność i radość. Pamiętajcie, że jesteście dla nas, nauczycieli i rodziców, najważniejsi. Dziękuję, że razem tworzymy fantastyczną społeczność Szkoły Podstawowej w Bytyniu.

            Cóż, kolejny festyn dobiegł końca. Przed nami, pewnie jeszcze,  wiele wspólnych inicjatyw. Nie raz pokażemy wielkość naszej małej Szkoły.

Z wyrazami szacunku i podziękowania.

Mirosław Klak, dyrektor

 

Organizację festynu wsparli:

- Capri Pniewy,

- STELETOM Otorowo,

- Firma Michałowski Pniewy,

- Straus Coffe tarnowo Podgórne,

- Kompleksowe Wykończenia Wnętrz Krzysztof Gałązka,

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

- państwo Anna i Wojciech Staszakowie,

- państwo Agnieszka i Łukasz Olejniczakowie,

- państwo Paulina i Łukasz Bekasowie,

- państwo Ewa i Dariusz Krakowiakowie,

- państwo Grażyna i Paweł Ratajczakowie,

- p. Leszek Siepka,

- p. Danuta Oczujda,

- p. Leszek Szymkowiak,

- p. Barbara Piwińska,

- p. Józef Nawrot,

- p. Anna Przymusionek,

- p. Wiesław i p. Jakub Buda,

- rodzice, którzy upieki placki,

- rodzice, którzy ofiarowali fanty,

- rodzice, którzy udostępnili eksponaty na wystawę PRL

Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy!