Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Wieczornica Pamięci "Polska wczoraj, dziś i jutro"

12-11-2018

W ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole została zorganizowana Wieczornica Pamięci „Polska wczoraj, dziś i jutro”. 9 listopada o godz. 18 zaproszeni goście, w tym rodzice i dziadkowie uczniów mogli zobaczyć i wysłuchać montaż słowno-muzyczny połączony z pokazem multimedialnym. Patriotyczna wyprawa w przeszłość pozwoliła poznać burzliwe dzieje Polski w pieśni, obrazie i wierszu.
Uroczystość dostarczyła zebranym wielu wzruszeń, w czasie recytacji wierszy i radości podczas wspólnego śpiewania utworów takich jak: "Wojenko, wojenko", "I Brygada", "Przybyli ułani pod okienko". Ogromne wrażenie zrobił na zgromadzonych występ chóru Bel Canto z Dopiewa. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Miłym akcentem był prezent dla szkoły od Prezydenta Andrzeja Dudy w postaci flagi państwowej, którą na ręce uczniów przekazał Sekretarz Gminy Kaźmierz, Pan Janusz Stróżyk.
Po zakończeniu oficjalnej części, dyrektor szkoły Pan Mirosław Klak zaprosił gości na poczęstunek – kawę i biało-czerwony tort. Uczestnicy wieczornicy mogli obejrzeć również wystawę pamiątek rodzinnych naszych uczniów z okresu zaborów, odzyskania niepodległości i czasów międzywojennych.

                                                                                                                                   Monika Borkowska
                                                                                                                                   Olga Kaczmarek