Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   Wystawa "Życie w PRL"

   10-06-2019

   Podczas V Festynu Szkolnego otwarta została wystawa pt. „Życie w PRL”.  W małej sali lekcyjnej udało się zgromadzić olbrzymią liczbę oryginalnych przedmiotów z czasów PRL.

   Wystawa została zaaranżowana w taki sposób, żeby przypominała mieszkanie z tamtych lat. W łazience stała słynna pralka Frania, w dużym pokoju można było usiąść przed telewizorem Lazuryt lub posłuchać starych przebojów z magnetofonu szpulowego, a w kuchni, przy stole nakrytym ceratą, wypić kawę w szklance w charakterystycznym koszyczku. W gabinecie stała maszyna do pisania, telefon z tarczą oraz projektory, natomiast w kąciku podróżniczym aparaty fotograficzne, radia turystyczne czy harcerska menażka. A to tylko część przygotowanej ekspozycji. Nie mogło również zabraknąć kartek żywnościowych, bonów towarowych do Peweksu, pieniędzy czy innych dokumentów z czasów „komuny”.  

   Z pewnością dla wszystkich pamiętających czasy PRL wizyta w takim miejscu była miłą podróżą w przeszłość, a dla młodego pokolenia niezwykłym walorem edukacyjnym.

   Ekspozycja nie powstałaby bez wsparcia osób, które przekazały swoje pamiątki rodzinne. Wszystkim im serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                Organizatorki wystawy:

   Monika Borkowska

   Iwona Ludwiczak

   Olga Kaczmarek