Kontakt

   Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

   061 2918700

   sp@bytyn.pl

   Prezentacja o szkole

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

   Link do prezentacji

   XV Rajd Wielcy Wielkopolanie - Andrzej Niegolewski

   25-10-2017

   W niedzielę 22 października odbył się w Bytyniu XV Rajd „Wielcy Wielkopolanie” zorganizowany przez poznański oddział PTTK. Bohaterem niedzielnego rajdu był Andrzej Niegolewski – właściciel bytyńskiego pałacu, bohater wojen napoleońskich i powstania listopadowego. Nasza szkoła aktywnie wzięła udział w przedsięwzięciu. Mimo deszczowej pogody, kilkunastoosobowa reprezentacja szkoły, w dobrych humorach, wyruszyła w pieszą wycieczkę wokół bytyńskiego lasu.
   Na mecie, ulokowanej w naszej szkole, na uczestników czekała grochówka i wiele ciekawych atrakcji, m.in. konkurs wiedzy o Andrzeju Niegolewskim. Wszyscy otrzymali znaczek rajdowy i nagrody. Szkoła Podstawowa w Bytyniu była trzecią najliczniejszą grupą i otrzymała pamiątkowy puchar.
   Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Wanda Niegolewska – potomkini Andrzeja Niegolewskiego, która opowiedziała kilka anegdot z jego życia.

   Dziękujemy wszystkim osobom reprezentującym naszą szkołę za aktywny udział i wspaniałą zabawę.

                                                                                                                     Monika Borkowska
                                                                                                                     Olga Kaczmarek