Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Festyn Rodzinny

01-06-2017

                Kolejny, Trzeci Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Bytyniu za nami… Już od września trwały gorączkowe przygotowania. Zbieranie pomysłów, szukanie sponsorów, spinanie wszystkiego w jedną całość przez zespół ds. organizacji festynu. Warto było włożyć sporo wysiłku  przygotowania. Kolejny raz impreza została zorganizowana na najwyższym poziomie.

            Rozpoczęliśmy od występów najmłodszych uczniów i dzieci. Przedstawienie „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków na wesoło” przeniosło licznie zgromadzoną publiczność w świat bajek i fantazji. Przedszkolaki umożliwiły nam udział w kulinarnym show. Posmakowaliśmy zupę Romana, a następnie gotowaliśmy śpiewająco i tańcząco przy muzyce mistrzów. Po obfitym artystycznym posiłku przyszedł czas na rozgrzewkę i start II Biegu Bytyńskiego. Kiedy sportowcy zmagali się z ok. 6 kilometrowym odcinkiem, na scenie pojawił się zespół „Akustiko”, czyli duet Domonika Świergiel i Patryk Gawendowicz oraz młodzi wokaliści ze szkolnego koła muzycznego. Klasa VI przypomniała nam dawny telewizyjny program rozrywkowy „Koło fortuny”. Szczególną uwagę publiczności wzbudził pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez p. Łukasza Dorocinkowskiego i p. Monikę Borkowską, instruktorów przeszkolonych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było też coś dla prawdziwych mężczyzn. Zawody Strongman potwierdziły, że nasi strażacy z OSP Bytyń należą do najsilniejszych facetów w wiosce. Następnie do czynnego wypoczynku porwały publiczność występy uczestników Szkoły Tańca Hajdasz oraz prezentowane układy gimnastyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowanych przez p. Łukasza. Na koniec festynu podziwialiśmy występ Marcina Dańca w wykonaniu p. Bartka. Zwieńczeniem całej imprezy był długo oczekiwany przez dzieci festiwal kolorów. Różnokolorowe barwy na twarzach naszych pociech kolejny raz przeniosły nas w świat krasnoludków, elfów rodem z baśniowych opowieści.

            Przez cały czas towarzyszyli nam: OSP Bytyń, OSP Kaźmierz, OSP Gaj Wielki; policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Drużyna Szpiku, Oriflame, motocykliści, strzelnica, dmuchańce, kucyk oraz stoiska z przepysznym zdrowym i mniej zdrowym jedzeniem.

            Pragnę gorąco podziękować wszystkim rodzicom, dziadkom i gościom za obecność na wspólnej zabawie. Dziękuję uczniom i dzieciom za przygotowane występy. Wreszcie dziękuję wszystkim moim współpracownikom za wielkie zaangażowanie w organizację imprezy. Szczególne podziękowania kieruję w stronę zespołu ds. organizacji festynu: p. Monice Borkowskiej, p. Katarzynie Wróblewskiej i p. Łukaszowi Dorocinkowskiemu. Dziękuję wszystkim sponsorom bez których festyn niebyłby tak wspaniały.

            Cóż, Trzeci Festyn Rodzinny uważam za zamknięty. Zapraszamy za rok!

 

Mirosław Klak, dyrektor