Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

12-03-2018

Tradycyjnie w czasie wielkiego postu w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera przeżywaliśmy rekolekcje. W tym roku pochylaliśmy się nad tematyką związaną z osobami niepełnosprawnymi. Podczas konferencji głoszonych przez ks. Roberta Bartoszka zastanawialiśmy się nad tajemnicą choroby i cierpienia w życiu człowieka. Jednak, pomimo wielu pytań o sens cierpienia, które stawia sobie człowiek chory, jedno jest pewne: to Jezus jest najdoskonalszym lekarzem duszy i ciała.

W środę uczniowie z klas 3-7 wybrali się do kina „Wielkopolanin” w Buku na film „Cudowny chłopiec”. W pełnym skupieniu, ze łzami w oczach przeżyliśmy historię niepełnosprawnego chłopca, który zderzył się z codzienną szkolną rzeczywistością.

W czwartek z okazji 8 marca uczniowie pamiętali także o swoich koleżankach i nauczycielkach w dniu ich święta.

W piątek po Eucharystii gościliśmy Grupą Integracyjną „Lubimy być razem”, działająca przy Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Dopiewie. Spotkanie z wolontariuszami i podopiecznymi grupy, przybliżyło nam na czym jest prawdziwa miłość bliźniego. Pani Maria Tomczak, opiekunka grupy, opowiedziała nam na czym polega ich działalność, tym samym zachęcając nas do wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych w swoim środowisku.

Kolejne szkolne rekolekcje dobiegły końca. Był to piękny czas refleksji na temat ludzkiego cierpienia i szukania pomocy u Jezusa oraz drugiego człowieka. Niech te kilka dni duchowego zatrzymania będą dla nas bezpośrednim przygotowaniem do Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy w najróżniejszy sposób przyczynili się do zorganizowania naszych szkolnych rekolekcji.

Mirosław Klak