Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Akcja "Zaczarowany ołówek"

23-02-2016

Jeśli myślisz, że masz niewiele - pomyśl o tych, którzy nie mają nic.  Jeśli dostaną szkolne przybory być może będą mogli pójść szkoły i nauczyć się pisać. Może obudzą się w nich marzenia i będą mogli wyrwać się z biedy, w której żyją. Edukacja to najlepszy sposób, aby zmienić ich przyszłość.

Kiedy dziecko pójdzie do szkoły może nauczyć się urzędowego języka, dowiedzieć się skąd bierze się wiele chorób i jak się przed nimi ustrzec, nie będzie musiało iść wcześnie do pracy i żyć tak jak żyją jego biedni rodzice.  Dla nas chodzenie do szkoły to oczywistość, tymczasem na świecie 120 milionów dzieci do szkoły nie chodzi. W wielu państwach edukacja jest płatna i rodziców nie stać, aby posłać do szkoły wszystkie dzieci. Szkoły często powstają na wolnym powietrzu, a dzieci uczą się wszystkiego na pamięć bo nie mają na czym zapisać informacji. Zresztą jak zapisać, skoro pisać nie potrafią? Nie miały przyborów aby się tego nauczyć.

W Szkole Podstawowej w Bytyniu akcja „Zaczarowany ołówek” trwała od 8 do 19 lutego 2016r. Uczniowie i dzieci przedszkolne zbierały przybory szkolne: ołówki, długopisy, kredki, temperówki, gumki, zeszyty, bloki rysunkowe. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Zebraliśmy: 90 długopisów, 114 ołówków,28 kredek (paczki), 6 paczek flamastrów,3 zestawy przyborów szkolnych,124 zeszyty,23 bloki,2 zestawy farb,2 kleje,2 notesy,3 piórniki, 2 plecaki, 23 gumki, 21 temperówek,1 maskotkę. Koordynator akcji: Mirosław Klak.

Dary zostały przekazane na ręce p. Jacka Jarosza, wolontariusza Fundacji Redemptoris Missio. Zostaną one posłane w najodleglejsze miejsca, aby mogły ucieszyć wiele dzieci. Z przyborów będą się cieszyć dzieci w Afganistanie, Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki.

 

DZIĘKUJEMY!