Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

02-11-2018

Miniony miesiąc obfitował  w różnego rodzaju zadania, łamigłówki i zabawy w bibliotece szkolnej. Wszystko to z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  Październik podzielony został na tygodnie, z których każdy poświęcony był innemu gatunkowi książek.
W Tygodniu ze Słownikiem zorganizowany został konkurs "Detektywi słów". Polegał on na jak najszybszym odnalezieniu podanego słowa na wskazanej stronie słownika. Kolejną akcją była zabawa "Mistrz ortografii" Polegał on na odnalezieniu wszystkich błędów w dyktandzie. Na zakończenie tygodnia uczniowie brali udział w zabawie "Mistrz alfabetu". Uczniowie układali w kolejności alfabetycznej tytuły książek lub nazwiska autorów. Drugi tydzień przebiegał pod nazwą Tydzień Baśniowy. Uczniowie mieli okazję rozwiązać ogromną Baśniową Krzyżówkę, a także zagrać w gry planszowe o tematyce baśniowej. Największą popularnością cieszyła się gra Story Cubes.  9 października przypadał też Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach języka polskiego mieli za zadanie napisanie listu do postaci z bajek lub baśni. Trzeci tydzień poświęcony został komiksom i kryminałom. Uczniowie przez cały tydzień mogli mierzyć się z szyframi i łamigłówkami bibliotecznymi. Zorganizowana została również akcja "Dbamy o Książki", polegająca na okładaniu książek w folię bibliotekarską przez uczniów-ochotników. Na zakończenie Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się Tydzień z wierszami. Uczniowie mieli okazję ułożyć rymowanki o bibliotece lub książkach. Prawdziwym hitem okazała się Fotobudka. Każdy kto wypożyczył książkę, mógł za pomocą rekwizytów przebrać się za kogoś całkiem innego. Zmiany nie do poznania wzbudzały w uczniach wiele radości. Pomysłom na nowe charakteryzacje nie było końca.
Ponadto w każdy piątek o godz. 11 odbywała akcja "Głośne czytanie w bibliotece". Przez cały miesiąc trwała także akcja "Złóż życzenia bibliotece" - każdy mógł złożyć życzenia, podziękowania bibliotece na stworzonej przez siebie laurce lub kartce i wrzucić ją do specjalnego pudełka w bibliotece.
W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany został też konkurs "Sowa biblioteczna". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.

                                                                                                                                           Olga Kaczmarek