Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Ogólnopolska akcja "Przerwa na czytanie"

20-05-2019

15 maja 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w biciu rekordu w ilości osób czytających na szkolnej przerwie. Akcja „Przerwa na czytanie" zorganizowana została w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wydarzenie miało na celu promowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na wartość czytania, zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu oraz integrację środowiska szkolnego.

Społeczność naszej szkoły bardzo aktywnie włączyła się w akcję. Podczas dwóch przerw międzylekcyjnych w salach lub w holu szkoły uczniowie czytali swoje ulubione pozycje książkowe.  Klasa pierwsza poznała kolejne rozdziały książki „Pierwszaki z kosmosu” Rafała Witka, które czytała im wychowawczyni.

W akcji „Przerwa na czytanie" w naszej szkole wzięło udział 106 uczniów oraz nauczyciele i pracownicy administracyjni. Akcja rozbudziła zainteresowania czytelnicze wielu uczniów, przyczyniła się również do wzrostu statystyk wypożyczeń w bibliotece szkolnej.

                                                                                                                                  Olga Kaczmarek