Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Aktualności

Konkursy organizowane przez Bibliotekę


 MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI 2015 / 2016

Konkurs polega na wykonaniu (dowolną techniką) zakładki do książki. Prace należy złożyć do 2 października 2015 roku. Każdej pracy zostanie przydzielony numer, każda zakładka zostanie zaprezentowana na forum społeczności szkolnej. 8 października odbędzie się głosowanie na najciekawszą zakładkę do książki. 

Wyniki konkursu

Społeczność szkolna najwyżej oceniła prace następujących uczniów:

Miejsce I - Wojtek Chizari

Miejsce II - Patrycja Szymaniak, Aleksander Kozioł, Serafin Wolkiewicz

Miejsce III - Klaudia Poznańska

Zdjęcia zakładek i zakładek wyróżnionych na dole strony

MISTRZ CZYTANIA 2014/2015

  1. Wyniki konkursu. 
  2. Do finałum spośród 17 zgłoszonych uczniów, dotrwała dwójka: Aleksander Kozioł (klasa III), który przeczytał: "Nędzny żywot bagiennego wampira" M. Niemyckiego, „Niewolnicę lwa” T. Deary'ego, „Wędrowców” J. Papuzińskiej, „Dziadka i Niedźwiadka” Ł. Wierzbickiego, „O myszy miejskiej w spartańskim domu” T. Deary'ego, „Kung fu Pande”i „Mikołajka” R. Goscinny'ego i Alicja Rerus (klasa VI), która przeczytała: „Małego księcia” A. de Saint-Exupéry'ego, „Złodziei snów” M. Strękowskiej - Zaremby, „Obok mnie” K. Siesickiej, „Zuźkę w necie i w realu” , „Znowu kręcisz Zuźka” D. Suwalskiej, „Białego Kła” J. Londona.
  3. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni w czerwcu 2015 roku w czasie obchodów Dnia Szkoły. 
  4. Serdecznie gratuluję!

Konkurs polega na przeczytaniu 8 książek w ciągu każdego półrocza (16 w ciągu całego roku). Lista książek dostępna jest w Bibliotece. Lektury podzielone są zgodnie z kryteriami wiekowymi. Chętni muszą przeczytać dwie lektury każdego miesiąca. Po 4 miesiącach, na początku lutego i czerwca, przeprowadzony zostanie test ze znajomości treści książek (należy pamiętać także o nazwisku autora). Osoby, które zdobędą największą ilość punktów z testu, otrzymają tytuł Mistrza Czytania.

Jesienny Konkurs Pisarski

Regulamin konkursu

Laureatką konkursu została obdarzona talentem pisarskim i bogatą wyobraźnią, uczennica klasy VI, Laura Rerus. Nagrodę rzeczową w postaci książki i dyplomu wręczono 09.01.2013 r. Laura napisała fantastyczne opowiadanie pt. "Świat, którego nie ma".

Na zdjęciu: Laura Rerus, Pan Bartosz Trochimowicz, w tle Małgorzata Szopa i Dominik Wichura

 

Konkurs plastyczny pt. "Ekslibris mojej biblioteki"

Regulamin konkursu plastycznego

Zapraszam uczniów SP w Bytyniu do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs polega na wykonaniu logo Biblioteki Szkolnej. Zwycięzca w nagrodę otrzyma książkę, przybory plastyczne i dyplom. Zwycięski ekslibris zostanie wykorzystany w pieczęci Biblioteki Szkolnej.