Kontakt

Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Aktualności

Powitanie Jesieni
Dnia 03.10.2014r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie integracyjne dla rodziców i dzieci przedszkolnych...
Czytaj więcej

"Kabaret na jednej nodze" - spektakl teatru "Grupa T"

20-03-2019

13 marca obie grupy przedszkolne oraz klasy I i II miały okazję zobaczyć spektakl teatru „Grupa T” z Torunia zatytułowany „Kabaret na jednej nodze”. Spektakl poruszał temat zdrowego trybu życia oraz niebezpieczeństwach codziennego życia. Aktorzy pokazali zgubne skutki zabawy z ogniem, przestrzegali, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę.
Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej „Kabaret na przerwie”. Jest to zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej, tj. Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek czy Jaś i Małgosia. Jednak nie są to te same bajki, które znamy. Każda z nich odbiega od oryginału, a kończy się śmiesznym i zaskakującym morałem.
Spektakl opierał się na bezpośrednim kontakcie z publicznością. Humorystyczne podejście oraz osadzenie w konwencji kabaretowej poważnych treści spowodowało żywą reakcję dzieci, które chętnie angażowały się w przedstawienie - ucząc się poprzez zabawę.