Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Aktualności

Powitanie Jesieni
Dnia 03.10.2014r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie integracyjne dla rodziców i dzieci przedszkolnych...
Czytaj więcej

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia...

03-01-2018

Grudzień to czas oczekiwania na najpiękniejsze święta - święta Bożego Narodzenia, to czas radości, miłości i czas przebaczenia. W naszym przedszkolu tradycją jest, że grupa dzieci starszych, odpowiedzialna jest za zorganizowanie przedstawienia dla swoich Rodziców i młodszych kolegów,
w związku z tym był to też czas przygotowań do występu, ale nie tylko na tym skupiły się nasze działania.

Czas nas gonił, działo się naprawdę tak wiele, że trudno było nadążyć … Miesiąc grudzień okazał się bardzo pracowity dla nas – czyli starszaków.

14.12.2017 – wyjechaliśmy na  wycieczkę do przedszkola w Sokolnikach Wielkich, gdzie obejrzeliśmy „Jasełka” w wykonaniu gospodarzy.

16.12.2017 – wystawiliśmy po raz pierwszy przedstawienie „Przy wigilijnym stole” dla seniorów wsi Bytyń. Goście byli zachwyceni formą i umiejętnościami wychowanków naszego przedszkola.

20.12.2017 – wystąpiliśmy po raz drugi w przedstawieniu „Przy wigilijnym stole” dla Rodziców  i młodszych kolegów, a potem  spotkaliśmy się z Gwiazdorem, który przyniósł mnóstwo prezentów i sprawił ogromną radość wszystkim dzieciom.

21.12.2017 była uroczysta Wigilia, kiedy śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem i spożywaliśmy wigilijne dania.

Ale oprócz tego; podczas zajęć projektowaliśmy kartki świąteczne dla najbliższych i ułożyliśmy życzenia dla małych pacjentów ze szpitala im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Szpitalnej nie zapominając o tych, którzy cierpią i są z daleka od swojego domu w te święta. Cały miesiąc przygotowaliśmy mnóstwo ozdób świątecznych, nie  mogliśmy zapomnieć  
o tradycyjnym pieczeniu  pierniczków, których woń i smak pamiętamy do dzisiaj.

K.Wróblewska