Kontakt

    Szkoła Podstawowowa im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu 64-542 Bytyń

    061 2918700

    sp@bytyn.pl

    Prezentacja o szkole

    Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

    Link do prezentacji

    Kalendarz roku szkolnego 2018/2019


    KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    Rozpoczęcie rocznych zajęć

    dydaktyczno-wychowawczych

     

    3 września 2018 r.

    podstawa prawna:

    § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm. oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603)

     

    Zimowa przerwa świąteczna

     

    23 – 31 grudnia 2018 r.

    podstawa prawna:

    § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodoweji Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm. 

    oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
    z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

    Ferie zimowe

     

    14 – 27 stycznia 2019 r.

    województwa:

    kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

    podstawa prawna:

    § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodoweji Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm. 

    oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
    z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

    Wiosenna przerwa świąteczna

     

    18 kwietnia – 23 kwietnia 2019 r.

     

     

    Egzamin ósmoklasisty

     

     

     

     

     

    podstawa prawna:

    § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm. 

    oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
    z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

    Ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

     

    https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/harmonogram-komunikaty-i-informacje/

    Podstawa prawna:

    art. 9a ust. 2 pkt 10 lit. a tiret pierwsze ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (j.t. Dz.U. z 2017 r. poz. 2198, z późn. zm.);

    § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r.
    w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu  ósmoklasisty (Dz. U. poz. 1512)).

     

    Zakończenie rocznych zajęć

    dydaktyczno-wychowawczych

     

    21 czerwca 2019 r.

    podstawa prawna:

    § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej

    i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

    Ferie letnie

     

    22 czerwca - 31 sierpnia 2019 r.

    podstawa prawna:

    § 3 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.oraz § 3 ust. 1 pkt. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
    z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

    Plan Pracy Szkoły na rok szkolny 2018/2019

     

    Lp.

    Rodzaj wydarzenia

    Termin

    Osoba odpowiedzialna

    Osoby zobowiązane do pomocy – rodzaj pomocy

    1

    Rozpoczęcie roku szkolnego

    IX

    Dyrektor

    SU

    2

    Dzień ziemniaka

    23. IX

    K. Wróblewska, M. Bielecka

     

    3

    Noc naukowców

    IX

    1. Kubiak

     

    4

    Dzień Przedszkolaka

    IX

    Wychowawcy OP

     

    5

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    IX

    G. Socha

     

    6

    Światowy dzień zwierząt

    3. X

    B. Malinowska

    SU Koło przyrodnicze

    7

    Dzień Edukacji Narodowej/pasowanie

    12 X

    H. Grzelak

    SU

    8

    III Zjazd Absolwentów

    13 X

    Anna Skrodzka

    Zespół ds. absolwentów

    9

    Narodowe Święto Niepodległości

    9 XI

    Olga Kaczmarek

    Zespół do 100-lecia niepodległości

    10

    Pasowanie na przedszkolaka

    XI

    K. Wróblewska

     

    11

    Balik jesienny OP i I-III

    XI

    Nauczyciele OP

     

    12

    Noc odkrywców

    XI

    1. Kubiak

     

    13

    Dzień Wolontariusza

    XII

    M. Duda

     

    14

    Spotkanie przedświąteczne dla pracowników i gości

    14 XII

    Dyrektor

    nauczyciele

    15

    Wigilia dla uczniów, przedstawienie

    21XII

    Wychowawcy, dyrektor

     

    16

    Wigilia w OP

    20 XII

    Hanna Grzelak, Katarzyna Wróblewska

     

    17

    Dzień Babci i Dziadka w OP

    I

    Nauczyciele OP

     

    18

    Balik Karnawałowy OP i I-III

    II

    Nauczyciele OP

     

    19

    Dzień Wiosny

    III

    Wychowawcy, SU

     

    18

    Egzaminy kl. VIII

    15-17 IV

    dyrektor

     

    20

    Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

    24-26 IV

    Mirosław Klak, Bartosz Trochimowicz

     

    21

    Zajączek wielkanocny, śniadanie wielkanocne

    24 IV

    Wychowawcy

     

    22

    Dzień autyzmu

    IV

    P. Pawłowska

     

    23

    VFestyn Szkolny

    8 VI

    Zespół ds. organizacji festynu

    Wszyscy nauczyciele

    24

    III Przedszkoliada

    12 VI

    M. Bielecka

     

    25

    Święto Patrona

    18 VI

    dyrektor

    Wszyscy nauczyciele

    26

    Dzień sportu

    17 VI

    SU, Łukasz Dorocinkowski

    Wszyscy nauczyciele

    27

    Zakończenie szkoły klas VIII

    VI

    Iwona Ludwiczak

    Rodzice

    28

    Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    21 VI

    SU

     

     

     

     

    HARMONOGRAM KONKURSÓW PLANOWANYCH

    Lp.

    Rodzaj Konkursu

    Termin

    Osoba odpowiedzialna

    1

    Konkurs Przyrodniczy „Eksperyment”

     

    B. Malinowska

    2

    Konkurs EUREKA

     

    1. Kubiak

    3

    ODN Konkurs Historyczny Powstanie Wielkopolskie

    XII

    Olga Kaczmarek

    4

    Przegląd pieśni patriotycznej”

     

    R. Winiecki

    5

    V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

    I

    1. Trochimowicz, A. Zawadzka-Til

    6

    III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ Łamańce językowe dla klas I-III i IV-VI

    III

    Monika Borkowska, Agata Schulz

    7

    IV Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

    XII/I

    Bartosz Trochimowicz, R. Winiecki

    8

    Konkurs „Salamandra” PTOP

    I

    B.Malinowska

    9

    Konkursy na zaproszenie SP w Buku

    Cały rok

    Zainteresowanie nauczyciele

    10

    Szkolny konkurs geograficzny

    Cały rok

    1. Kubiak