Kontakt

ZSP w Bytyniu, 64-542 Bytyń

061 2918700

sp@bytyn.pl

Prezentacja o szkole

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole

Link do prezentacji

Międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek

28-01-2015

17 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej w Bytyniu odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK O TEMATYCE ŚWIĄTECZNEJ – „Śpiewajcie i grajcie Mu”.  W imprezie wzięli udział reprezentanci trzech szkół: z Kaźmierza, Przyborowa i Bytynia.

Celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej, upowszechnianie kolęd i pastorałek śpiewanych w języku polskim, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa oraz rozwijanie talentów estradowych.

Uczniowie śpiewali na żywo do przygotowanego wcześniej podkładu muzycznego lub instrumentalnego. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.

W jury, które podjęło się niełatwego zadania w obradach komisji, zasiedli: pan Mirosław Michalak – realizator dźwięku największej polskiej firmy nagłośnieniowej , pan Mirosław Klak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bytyniu, oraz proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Bytyniu - ksiądz Piotr Budasz.
W swojej ocenie jury konkursu brało pod uwagę umiejętności wokalne, dobór i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcą w kategorii klas I-III został Antoni Kaźmierski ze SP w Kaźmierzu , na drugim miejscu uplasowała się Klara Urlewicz ze SP w Kaźmierzu, a trzecią lokatę wyśpiewała sobie Hania Koput, również ze SP w Kaźmierzu.  Jury przyznało w tej kategorii jedno wyróżnienie – Mikołajowi Ceglarz ze SP w Bytyniu.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Gabriela Majka ze SP w Kaźmierzu. Drugie miejsce egzekwo zajęli: Natalia Klarek ze SP w Bytyniu i Piotr Skrzypczak ze SP w Przyborowie.  Trzecie miejsce przypadło Dominice Borkowskiej ze SP w Kaźmierzu. Ponadto wyróżniono Weronikę Pogorzelczyk oraz Wiktorię Wolkiewicz ze SP w Bytyniu.
Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla uczestników imprezy, ich rodziców i opiekunów.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Bytyniu: Adriana Zawadzka-Til i Bartosz Trochimowicz.

 

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom oraz pani Alicji Sowa i panu Robertowi Winieckiemu za bezinteresowną pomoc i wsparcie podczas organizacji i trwania imprezy.